Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Dzień Postaci z Bajek

Last updated on 9 listopada 2020

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Święto to ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.
Imiona postaci z bajek – przypomnij sobie niektóre z nich!
Miś Uszatek – to polski telewizyjny serial animowany, emitowany w latach 1975–1987. Ten sympatyczny miś był bohaterem popularnym głównie wśród dzieci w wieku przedszkolnym.
Pinokio – jest drewnianym pajacem, który jednak może mówić i ruszać się. Odczuwa też głód, choroby i ludzkie słabości. Cechą charakterystyczną Pinokia jest nos, który wydłuża się, kiedy Pinokio kłamie.
Czerwony Kapturek – baśniowa postać, mała dziewczynka nosząca czerwone nakrycie głowy, wywodząca się z baśni ludowych, a opisana po raz pierwszy przez Charles’a Perraulta w 1697 roku w książce Bajki Babci Gąski
Plastuś – jest maleńkim ludzikiem z plasteliny. Ulepiła go Tosia, mała dziewczynka uczęszczająca do pierwszej klasy. Plastuś ma duże pomarańczowe uszy i mały nosek przypominający kartofelek, mieszka w Tosinym piórniku wraz ze swoimi sąsiadami min. z Ołówkiem, Gumką Myszką, Kredkami.
Myszka Miki – fikcyjna postać z filmów animowanych, stworzona w studiu Walta Disneya. Pierwowzorem był Królik Oswald. Myszka Miki powstała, gdy Disney stracił prawa do tej postaci.
Scoobert „Scooby” Doo –główny bohater serii seriali i filmów Scooby Doo. Scooby to mówiący dog niemiecki, brązowy w czarne łatki. Ma niebieską obrożę, na której wisi złoty romb
z wygrawerowanymi inicjałami SD.
Reksio – główny bohater polskiego serialu animowanego, stworzonego przez Lechosława Marszałka. Reksio mieszka w budzie stojącej przy domu właścicieli. Potrafi stawać na tylnych łapach, porozumieć się z ludźmi, zwierzętami, a nawet kosmitami.
Kubuś Puchatek – podobnie jak i wiele innych postaci z książek Milne’a, Kubuś Puchatek został nazwany imieniem jednej z zabawek Christophera Robina Milne’a, syna pisarza.
Bolek i Lolek – to dwaj bohaterowie jednego z najpopularniejszych polskich seriali animowanych dla dzieci.